• autor: alvaro, 2013-06-03 19:58

Mecz XXVII kolejki Brzeskiej A-klasy:

ISKRA ŁĘKI 4-3 (0-1) LKS USZEW

SKŁAD: Michalik-Mika,Urbaś M,Budzioch(70' Flądro),Kordek-Hajnysz,Wolsza,Urbaś G(75' Machalski O),Machalski M-Curyło,Wójcik

BRAMKICuryło 60, Hajnysz 63, 72, O. Machalski 90+2 - Odroń 2, Tryliński 50, Stec 88

więcej w rozwinięciu newsa:

Mecz dwóch zdecydowanie najlepszych drużyn w Brzeskiej A-klasie przykuł uwagę ogromnej ilości sympatyków regionalnej piłki. W to niedzielne popołudnie byliśmy świadkami prawdziwego piłkarskiej święta.  Co do samego spotkania mecz rozpoczął się wręcz szokująco dla gospodarzy. Już w 2 minucie po akcji lewą stroną, Michalika zaskoczył Odroń. Zaskoczona Iskra próbowała jak najszybciej ostrząsnąć się z tego ciosu, ale w pierwszej połowie nie udało się doprowadzić do wyrównania. Mimo wielu sytuacji i przewagi nad przyjezdnymi nie udało się tego udokumentować. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 0-1.
Druga połowa zaczęłą się podobnie jak poprzednia. Iskra musiała odrabiać straty, lecz w 50 minucie straciła bramkę po strzale Trylińskiego. To dało dużo pewności Uszwi, lecz lider nie powiedział ostatniego słowa. W 60 minucie po akcji M.Machalskiego prawą stroną i prostopadłym podaniu, po którym jeden ze stoperów Uszwii minął się z piłką, Curyło pewnym strzałem nawiązał kontakt z przyjezdnymi. Był to impuls dla gospodarzy, którzy rzucili sie do ataku. Trzy minuty później po podobnej akcji i podaniu M.Machalskiego Filipa Hajnysz na raty pokonał bramkarza gości. Iskra nadal atakowała, w 73 minucie po zamieszaniu w polu karnym ponownie Hajnysz ''wepchnął'' piłke do bramki Uszwii i Iskra wyszła na prowadzenie. Zaskoczeni obrotem sprawy goście  i próbowali doprowadzić do wyrównania. Udało im się to w 88 minucie,gdy po akcji lewą stroną na raty Michalika pokonał Stec. To nie był koniec emocji w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry, po podaniu Curyły, O.Machalski znalazł się ''sam na sam'' z bramkarzem gości i strzałem po długim rogu przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Łęk. Wynik już się nie zmienił i Iskra wygrała 4-3, umacniając się na pozycji lidera.

Dziękujemy kibicom za fenomenalną postawę i gorące wspieranie zawodników przez pełne 90 minut. Iskra wróciła z dalekiej podróży, udowadniając swoją wartość i fakt,że nie przypadkowo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.