Przedsezonowe spekulacje, cz.1

• autor: alvaro, 2013-04-04 14:11

Na stronie Sokoła Maszkienice pojawiła się analiza, spekulująca które drużyny walczyć będą o mistrza w rundzie wiosennej. Zapraszamy do lektury :

W A-klasie mamy dwóch moim zdaniem pewnych kandydatów do awansu, prowadzącą w tabeli drużynę z Uszwi oraz vicelidera Iskrę Łęki. Między tymi dwoma wcześniej wspomnianymi drużynami rozegra się walka o zajęcie jedynego premiowanego miejsca , które gwarantuje awans do klasy okręgowej.

TERMINARZ:

Uszew po rundzie jesiennej ma tylko dwa oczka przewagi nad drugą w tabeli Iskrą Łęki, dla jednych może się wydawać , że ta przewaga jest spora, dla nas jednak wydaję się ona być bardzo nikła zważywszy, że do rozegrania pozostało jeszcze wiele spotkań. Patrząc na terminarz w lekko uprzywilejowanej sytuacji znajduje się zespół z Łęk, który pierwsze dziewięć spotkań rozegra z zespołami typowo gorszymi i zajmującymi miejsce w dolnych rejonach tabeli. Jedynie spotkania z Mokrzyskami (W) , Biadolinami (D) oraz Porębą(D) będą większym wyzwaniem dla podopiecznych Piotr Zaparta. Dla porównania Uszew w tym czasie czekają najtrudniejsze spotkania, zmierzą się z Biadolinami (W), Mikołajowicami (W), Buczem (D), Stróżami (W), czy Mokrzyskami (W). Jak widzimy początkowy układ gier przemawia za viceliderem , który może ale nie musi, wygrać co się da i liczyć na jakąc wpadkę lidera. W 27 kolejce na boisku w Łękach dojdzie do bezpośredniego starcia obu zespołów, ten kto wyjdzie z tego spotkania zwycięsko prawdopodobnie zapewni sobie pozycję lidera i handicap przed kolejnymi spotkaniami. W późniejszych meczach rolę się odwrócą i zespoły „zamienią” się rywalami, Uszew trafi na tych teoretycznie słabszych, natomiast Iskrą zmierzy się w rywalami z górnej połowy tabeli.

TRANSFERY:

Jeśli chodzi o transfery , to Uszwi nie płyną do nas żadne informacje transferowe. Wiadomo nam jedynie tyle, że grą w tym klubie zainteresowany był Jarosław Górka, a w Jadowniczance na testach przebywał Igor Kostecki. W Iskrze trzon i skład drużyny pozostał bez zmian, klub nie stracił żadnego zawodnika. Uzupełnił natomiast skład Karolem Ciurusiem z Przyborowa. Działacze z Łęk w dalszym ciągu chcą zakontraktować Damiana Borowca z Poręby Spytkowskiej jednak czy zmieni on barwy klubowe dowiemy się zapewne przed startem rozgrywek.

TRENERZY:

Tutaj lepsze umiejętności posiada Marcin Manelski, dla którego praca w Uszwi łączona jest z trenowaniem w BKS-ie Bochnia. Wcześniej trenował on także Unię Tarnów czy Szreniawę Nowy Wiśnicz, a wszystkie te ekipy za jego kadencji walczyły w III lidze.

Piotr Zapart dopiero wchodzi na głęboką wodę, Iskra Łęki jest jego I klubem, w którym ma okazje prowadzić zespół seniorski. Podobnie jak wyżej wspomniany Manelski trenowanie w klubie łączy z graniem. Jednak pomimo, że dopiero raczkuje w seniorskiej piłce już pokazał, że potrafi stworzyć drużynę-kolektyw, z którą walczy o awans.

żródło :http://sokolmaszkienice,futbolowo.pl