statystyki szczegółowe

Aktualności

A klasa Brzesko. Na górze bez zmian

• autor: alvaro, 2012-09-17 20:05

Za nami 7. kolejka brzeskiej A-klasy. Czołówka potwierdziła swoje aspiracje i zgodnie wygrała swoje mecze (za wyjątkiem Victorii Bielcza). Liga coraz bardziej się polaryzuje na drużyny walczące o awans oraz te, które powalczą chyba tylko o uniknięcie spadku.

Niespodziewanej porażki doznała Victoria Bielcza.O tyle niespodziewanej, że poniesionej na własnym stadionie i z przeżywającym ciężkie czasy po spadku z okręgówki Piastem Czchów. Piast (Adam Nakielny, Szymon Wieczorek) dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwukrotnie Victoria (Maciej Buch, Wiktor Bachara) wyrównywała. Decydująca o wyniku meczu bramka padła w 85 minucie. Jej autorem był Krzysztof Nakielny.

Składy:

Victoria: Staśko – Pabian, Kuk, Jurek (80′ Bachara), Nowak, Wojdak, Ptasiński, Palka, Rogusz Buch, Kądziołka.
Piast: Ł. Sacha – Zięba, Wnęk, Musiał, A. Sacha, K. Mikosz (81 K. Nakielny), P. Janicki, D. Janicki, A. Nakielny Wieczorek, Heród

IVA Iwkowa po zaciętym meczu przegrała 0-1 z liderem – LKS Uszew. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy w 30minucie napastnik gości – Grzegorz Płachta pokonał strzałem głową Błoniarczyka.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Dunajec Mikołajowice. Podopieczni Marcina Gajdura pewnie pokonali na wyjeździe Orła Stróże aż 5-0. Dzięki temu zwycięstwu Dunajec awansował na 4. lokatę w ligowej tabeli.

W meczu drużyn środka tabeli Strażak Mokrzyska rozgromił aż 5-1 Koronę Niedzieliska. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3-0po bramkach Jakuba Adamczyka, Konrada Imioło, Janusza Grocholi. Po przerwie dwa trafienia dla gospodarzy dołożył Grzegorz Roczniak.

Nie zwalnia tempa Iskra Łęki, która cały czas depcze po piętach prowadzącej drużynie z Uszwi. W sobotę drużyna z Łęk rozbiła w drugiej połowie przedostatniego w tabeli Sokoła. Bramki dla gospodarzy strzelili: Dawid Curyło 2 oraz Dawid Wójcik 2.

Emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Buczu. Pierwsza bramka padła w 75 minucie, której autorem był Filip Kania. Kilka minut później powinno paść wyrównanie, jednak Rafał Plewa przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy – Rakowskim. W doliczonym czasie gry gospodarze po strzale Kacpra Kani ustalili wynik tego zaciętego meczu na 2-0.

Składy:

Olimpia: Rakowski- Kromka ,Rysiewicz, Boruta, Wójtowicz, Kania, Duda, Lalik, Kania, Radecki, Strąg
Start77: Zięba, Chudoba, Rogóż, Koczwara, Kozub, Kuras, Plewa, Czyż, Ogar, Gibała, Wojtas

Pogórze Gwoździec po bramkach: Ireneusza Wojtasika, Dawida Machety, Jacka Tokarczyka 2 i Arkadiusza Sady rozbiło beniaminka z Poręby Spytkowskiej. Początek spotkania nie zapowiadał jednak nic dobrego dla gospodarzy, którzy po kilku minutach przegrywali z beniaminkiem 0-1. Dzięki konsekwentnej grze Pogórze jeszcze do przerwy prowadziło 2-1. Po przerwie przewaga gospodarzy potwierdzona została kolejnymi trzema bramkami. Dzięki temu zwycięstwu Pogórze utrzymało swoją wysoką trzecią lokatę w lidze.